o-3
13 بهمن 1401 - 21:38

فجر ۴۴| کلنگ‌زنی کارخانه تجهیزات آزمایشگاهی در بندر نوشهر

فاز دوم کارخانه تجهیزات آزمایشگاهی با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۲۱۰ نفری به صورت مستقیم در بندر ویژه اقتصادی نوشهر کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، سعید کیاکجوری مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در این آیین ضمن بیان اینکه این پروژه حدود دو سال پیش فراید مذاکره آن شروع شد و اکنون به ثمر نشسته است، اظهار کرد: پروژه‌هایی که فرآیند مذاکره آنها طولانی باشد پایدارتر نیز هستند.

وی یکی از دلیل انتخاب این طرح را میزان اشتغالزایی در منطقه بیان کرد و افزود: اصول سیاست‌گذاری بنادر و دریانوردی بیشتر سرمایه‌گذاری بر پایه فعالیت دریایی است و اما در مورد صرفا به این موضوع نگاه نکردیم.

کیاکجوری با بیان اینکه علاوه بر فعالیت دریایی میزان اشتغالزایی بالا این طرح بسیار اهمیت داشت، اظهار کرد: کارهای اجرایی آن را برای انعقاد قرار داد انجام دادیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران موضوع دوم این طرح را انطباق آن با منطقه ویژه دانست و بیان کرد: در منطقه ویژه بعد از ورود مواد اولیه و تولید در منطقه، بخشی برای مصرف استفاده و بخشی به کشورهای مورد نیاز صادر می‌شود.

وی افزود: کشور ما در معرض انواع تحریم‌ها هست، برای ما امنیت غذایی و پزشکی اهمیت بالایی دارد و با تولیدات این کارخانه بخشی از امنیت پزشکی و  اطمینان خاطر در این زمینه حاصل می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۰۶۱/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015826