o-3
13 بهمن 1401 - 18:06

در سفر استاندار قزوین به تاکستان چه طرح‌هایی افتتاح شدند؟ + تصاویر

به مناسبت دومین روز دهه فجر با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین و سایر مدیران استان قزوین ۳ واحد صنعتی و آموزشی در شهرستان تاکستان افتتاح شد و همچنین با حضور مدیرعامل شرکت آبفا هم ۲ طرح آب‌رسانی روستایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، به مناسبت دومین روز دهه فجر انقلاب اسلامی امروز با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین، مهدی رجحانی معاون عمرانی، علی رحمانی معاون اقتصادی و توسعه منطقه استانداری قزوین، فرماندار تاکستان و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین 3 طرح صنعتی و آموزشی در شهرستان تاکستان افتتاح شدند.

استاندار قزوین در نخستین گام از افتتاح طرح‌های دهه فجر در استان قزوین دبیرستان پسرانه مهر شهر تاکستان که ویژه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه است را در این شهر افتتاح کرد. این دبیرستان با اعتبار 5 میلیارد تومانی و در زمینی به مساحت 1600 متر مربع ساخته شده و 12 کلاس درس دارد. 

بنا به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در چهل و چهارمین دهه فجر انقلاب در مجموع 12 مدرسه و طرح آموزشی با 80 کلاس درس و 910 متر فضای آموزشی که برای احداث آنها 650 میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده، در استان قزوین به بهره‌برداری خواهند رسید.

اما استاندار قزوین در گام بعدی هم طرح توسعه خط تولید مفتول گالوانیزه در یکی از واحدهای صنعتی تولید فولاد در شهر خرمدشت از توابع تاکستان را افتتاح کرد. با افتتاح این طرح میزان تولید مفتول گالوانیزه در استان قزوین 2 برابر می‌شود و برای 50 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

برای توسعه این خط تولید مفتول گالوانیزه از محل آورده‌های بخش خصوصی و دولتی 30 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و تنوع در اندازه مفتول‌های فولادی تولیدی در استان قزوین از مزایای اجرای این طرح توسعه است.

اما در گام سوم سفر استاندار و هیئت همراه به شهرستان تاکستان عملیات اجرایی ساخت نخستین واحد صنعتی در ناحیه صنعتی نیکویه تاکستان کلنگ‌زنی شد. برای احداث این واحد صنعتی که قرارست در زمینه تولید مصنوعات چوبی فعالیت کند، 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و در صورت بهره‌برداری 50 شغل مستقیم برای اهالی تاکستان ایجاد خواهد کرد.

همچنین امروز با حضور داراب بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین 2 طرح آب‌رسانی در روستاهای شهرستان تاکستان به بهره‌برداری رسید.

استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی , استانداری قزوین , دهه فجر انقلاب اسلامی ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015467