o-3
13 بهمن 1401 - 15:28

۱۵ عملیات مقاومتی فلسطینیان علیه صهیونیست‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته

رزمندگان مقاومت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها انجام داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مرکز اطلاع رسانی فلسطین «معطی» اعلام کرد که 15 عملیات مقاومتی در کرانه باختری و بیت المقدس علیه صهیونیست ها صورت گرفته است که مهمترین آنها 3 عملیات تیراندازی، پرتاب کوکتل مولوتف مواد منفجره و مقابله با حملات شهرک‌نشینان صهیونیست  بوده است.

رزمندگان مقاومت به سمت  نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی نظامی «الجلمه» در شمال شرقی جنین شلیک کردند، همچنین یک نقطه نظامی اشغالگران را در کوه «گریزیم» و ایست بازرسی نظامی «صرّه» را در  نابلس مورد هدف قرار دادند.

اخیرا روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

چند روز گذشته کارشناسان اسرائیلی هشدار دادند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه سوم و بزرگی است که احتمالا با فرا رسیدن ماه (مبارک) رمضان شدت خواهد گرفت. در سال جاری میلادی صحنه فلسطین شاهد شدت گرفتن ضرب آهنگ مقاومت است که می‌تواند تا سطح شکل‌گیری انتفاضه‌ای مسلحانه هم برسد.

این مسئله را روزنامه یسرائیل هیوم هم تایید و در یادداشتی تاکید کرد: اوضاع در (سرزمین‌های اشغالی) به شدت متشنج است و به سوی انفجار اوضاع و انتفاضه‌ای فلسطینی پیش می‌رود.

این رسانه نزدیک به نتانیاهو افزود: اوضاع در کرانه باختری مورد توجه هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش است، زیرا این صحنه امروز در حال جوشش و غلیان است و هیچ روزنه امیدی هم برای پایان آن در افق دیده نمی‌شود.

 

ناظران معتقدند که این اقدامات در راستای جلوگیری از آغاز انتفاضه فراگیر فلسطینی‌ها در کرانه باختری انجام می‌شود که بسیاری از مسئولان صهیونیستی را نگران کرده است.

همچنین کارشناسان رژیم صهیونیستی معتقدند که این رژیم با بزرگترین چالش خود یعنی تحرکات مسلحانه فلسطینیان در کرانه باختری مواجه است.

چندی پیش، محافل امنیتی صهیونیستی اعلام کردند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه جدید قرار دارد و ارتش رژیم صهیونیستی در تقابل با عملیات فلسطینیان در کرانه باختری، با بحران گزینه‌ها مواجه است.

عملیات‌های مقاومتی اخیر شهر قدس، به ویژه دو عملیاتی که در کمتر از 24 ساعت پس از حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به اردوگاه «جنین» انجام شد، در دو مقطع کوتاه مدت و بلند مدت و در دو عرصه داخلی و خارجی، دستاوردهایی را برای ملت فلسطین به ارمغان آوردند. قطعاً این دستاوردها- که حاصل برکت خون شهدای مقاومت است- پیامدهای ناگواری را نیز برای رژیم صهیونیستی همراه داشته است.

مردم فلسطین طی 75 سال اشغال فلسطین، هیچ گاه از مبارزه و مقاومت علیه اشغالگران جدا نشده‌اند. مبارزه علیه دشمن صهیونیست همواره بخشی از زندگی فلسطینیان بوده است. اما نتیجه بخش بودن یک اقدام، همیشه این روحیه را تقویت کرده است. عملیات‌های اخیر در کنار تمام دستاوردهای داخلی و خارجی‌اش، یک وجه برجسته مردمی داشت و آن اینکه با امیدوارتر ساختن نگاه مردمی به مقاومت، کرانه باختری را یک گام به انتفاضه نزدیک‌تر کرد.

سرزمین‌ اشغالی به ویژه کرانه باختری این روزها در شرایط خاصی به سر می‌برد و رزمندگان مقاومت با هر ابزاری جنایت‌های رژیم صهیونیستی را پاسخ می‌دهند و همین امر منجر به هراس صهیونیست‌ها شده است.

طی چند ماه اخیر یورش‌ نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015120